Omezení hotovostních plateb? Velké riziko

Už nyní jsou různé hotovostní platby pod kontrolou. Jde hlavně o to, aby se eliminovalo financování terorismu, nebo aby nemohlo docházet k praní špinavých peněz. Zároveň ale musíme říci, že je to značné omezování. Slušní lidé jsou tak tlačeni do situace, kdy musí používat v mnoha případech jenom bezhotovostní formu stylu. A kdo za to může? Nejenom naše vlády, ale může za to pochopitelně i Evropská unie. A vše směřuje k tomu, že by to mělo být ještě horší.

Ještě větší omezení

Co unie plánuje a čemu naše vládat opět jenom těžko zabrání? Je to ještě výraznější omezování hotovosti. Už nyní jsou některá nařízení poměrně silná a mělo by dojít k tomu, že budou ještě tvrdší. A to všechno z důvodu, že zde bude snaha o omezení klasických peněz, jelikož se vše začne řešit výhradně elektronicky. Pro osoby to znamená, že už nebudou mít na výběr, ale budou se muset podvolit. Souvisí s tím třeba to, že budou muset mít bankovní účet, a i když mají své peníze doma v trezoru, tak bude nutné je nejprve na účet vložit, a poté použít. A že to může být realita, to dokazuje fakt, že daný návrh parlamentem celkem hravě prochází. Příprava daného schválení je za námi.

Snaha o monitorování

Proč vlastně tato cesta? Vysvětlování je různé, ale je třeba za tím vidět ten pravý důvod. Je spojený s tím, že Evropská unie chce mít lidi pod kontrolou. Každá elektronická transakce pochopitelně zanechá dohádatelnou stopu. Bude tak možné zjistit třeba to, jak konkrétní osoba utrácí. A nejenom s ohledem na to, kolik, ale i s ohledem na to, za co to konkrétně bylo. Jenom málokdo tak unikne kontrole. Svoboda každého je tímto způsobem opět výrazně narušena, a naši zástupci v EU jenom nečinně přihlížejí. Tak, jak je u nich zvykem. K čemu všemu toto povede? Doufejme, že ne k tomu, že se budeme muset při každém nákupu identifikovat občanským průkazem.