Selhává vláda? Proč jsme popelnicí Evropy?

Potraviny. To je něco, co potřebujeme každý den, jelikož bez jídla se zkrátka a jednoduše fungovat nedá. Když se ale podíváme na to, jaké potraviny jsou v našich obchodech, jsme vlastně popelnice Evropy. A vláda? Ta proti tomu v podstatě nic nedělá. Je jasné, že nelze omezovat něčí podnikání, ale některé jasně nastavené věci by měly být samozřejmostí. Jak je možné, že v rámci EU došlo k tomu, že již nemáme rum, nebo třeba pomazánkové máslo? Toto vláda dovolila. Pokud ale má dojít k jasnému sjednocení, nebo alespoň určení základních kvalitativních tříd jídel, které kupujeme, už nikdo nic nedělá.

Poslední testy dopadly dle očekávání

Bylo v nich potvrzeno jenom to, co už každý tušil, nebo to věděl. Při porovnání totožných výrobků z Německa bylo potvrzeno, že u řady z nich bylo v obsahu mnoho více lepších surovin, než u nás. Třeba podíl kvalitnějšího masa, zatímco u nás to byl jenom separát. Pokud jde o chuť, je sice spíše individuální, ale i zde byly rozdíly. Je tedy jasné, že výrobci prodávají jinak do Německa, a jinak k nám. A za ceny, které jsou stejné, nebo u nás i vyšší. Není snad toto diskriminace a nemělo by se zakročit? Pokud obchodník dělá různé ceny pro určité skupiny lidí, má problém. Výrobci si to dovolit mohou? Podle slov vlády sice ne, ale jejich činy nejsou žádné. Tím lze říci, že to v podstatě schvalují. Naštěstí to neplatí ve všech odvětví. Šperky u nás patří k těm nejkvalitnějším. V klidu si tak můžete koupit svůj oblíbený řetízek, aniž by jste doufali, že nebudou šizené(jako se tomu stává v arabských kontinentech).

Kde je kontrola výrobků?

Dělá vláda i něco proto, aby se k nám nedostaly výrobky, které jsou doslova škodlivé? Ani to zatím nijak nevypadá, jelikož podle posledních případů je kontrola neefektivní. Konina v mase, sůl v potravinách, salmonela v kuřecím mase. Toto všechno je jenom zlomek případů. A jakmile se něco stane, dopadne to ve většině případů zcela stejně. A to tak, že vláda a politici přijdou s líbivými řečmi, o tom jak se vše musí změnit. A za pár dní už jsou zase jenom u svých koryt problém je zametený pod koberec. Mají totiž na práci důležitější věci, které souvisí spíše s jejich prospěchem, než s prospěchem obyčejných lidí.