Babiš toho má stále více – zvládne to?

I když to ze začátku vypadalo, že se Andrej Babiš ukáže jako konečně normální, slušný a také férový politik, nyní to jasně vypadá, že opak je pravdou. A to proto, že se s ním během poslední doby spojilo hned několik kauz, které rozhodně nevyznívají dobře. Začalo to už dávno, a to jeho Čapím hnízdem, kdy to následně vypadalo, že vše utichlo. Kontroverzní byl následně jeho názor na tábor v Letech, ale jelikož se netýkal jeho peněz, byl poměrně nezajímavý. Co se ale stalo v nedávné době, to otevírá otázku, zda vůbec někdo takový může být v politice? A nejenom to. Otevírá se otázka toho, že někdo takový může být ve vládě, a to dokonce i na postup ministra financí. A to už je minimálně hodně zvláštní.

Dluhopisy to začalo

O co šlo? O poměrně zajímavý obchod – tedy pokud šlo o výdělek pro Andreje a o to, jak co nejvíce ošulit státní kasu. Byly vydány takzvané korunové dluhopisy, a to z důvodu, aby se nemusela platit daň. Nejenom, že už toto je samo o sobě špatné. Opomíjet nelze ani to, že Andrej Babiš měl problémy s vysvětlením toho, kde na ně peníze vůbec vzal. Poprvé se mu to nepovedlo, ale podruhé už „někde získal“ přesná čísla, která byla rozdílná od těch prvních.

Gigant Agrofert

Pokud pomineme pochybnosti o různých dotacích, je třeba zmínit, že se objevují nahrávky spojené s tím, jak Agrofert a tedy Andrej Babiš dokázal ovládnout konkurenci. Byly to poměrně zajímavé způsoby.

Čapí hnízdo podruhé

A kauza nejzávažnější. Opět Čapí hnízdo, kterému se věnovala i policie a tak je aktuálně Andrej Babiš před samotným vydáním kvůli vyšetřování. Už toto samotné je poměrně alarmující. A to mluvíme o člověku, který je nejenom několik let ve vládě, ale chce se svojí stranou ANO opět kandidovat. To už je skutečně na pováženou. Jak je vidět, politika rozhodně není hrou džentlmenů a čistých férových mužů.