Sobotkův vliv i síla jsou stále menší

Jen jedno, co Sobotka řekne, stejně jako je jedno i to, kde to Sobotka řekne. Je jasné, že jeho vliv postupně stále klesá, a stejně tak klesá i celkově jeho síla, nebo síla samotné ČSSD, která podle posledních průzkumů rozhodně nepatří mezi favority budoucích voleb. Dokonce to vypadá, že celkové preference padají až pod deset procent, což je rozhodně hodnota, která patří z historického hlediska tou nejnižší. I proto lze Sobotku označit za osobu, která už není lídrem strany, a je jasné, že pokud v minulosti byl, tak straně spíše uškodil.

Neočekávané chování

Pokud bylo něco spojeno s pádem jeho strany, ale i s tím, že dokáže poměrně silnou stranu tak položit, je to určitě jeho spolupráce, nebo spíše nespolupráce s Babišem. Nejprve to byli velcí kamarádi a členové vládní strany. Volby se ale blížili a tak se Sobotka rozhodl pro kudlu do zad. Když byl Babiš pryč, vyhlásil, že ho chce odvolat a požaduje rezignaci. Potom už to byla jenom fraška spojená s hádkou s Babišem, která byla korunována komedií u prezidenta. Takto že se chová člen vládní strany? A to té, která je u moci? To asi těžko.

Sliby, chyby

Babiš skutečně odvolán byl a jeho místo převzal Ivan Pilný. Je ale otázkou, na kolik to bylo jenom divadlo pro média, protože většina lidí si jasně domyslí, že vše řídí jenom Babiš. A co Sobotka? Ten si je vědom blížících se voleb, a tak jenom slibuje a slibuje. Zvýšení minimální mzdy se mu povedlo, ale další plánovaný nárost je spíše úsměvný. Stejně tak jsou úsměvné i sliby spojené s přidáváním v různých zaměstnáních, nebo sliby spojené se zvyšováním životní úrovně. U moci byl ale čtyři roky, za které toho tolik ze svých původních slibů neudělal. Není tedy divu, že se jedná spíše o osobu, která své straně dává polibek smrti, než jakoukoliv pomoc. Až nastanou volby, to možná teprve bude unikátních řečí a slibů. Snad má dostatečně kvalitní pánské hodinky, protože jeho čas se nachýlil.